Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

4 lutego, 2021

HopOnTop – czyli kryształowe zaproszenie do zabawy

Ciekawe projekty

Kolekcja HopOnTop to najnowszy projekt Huty Julia, powstały przy współpracy z Magdą Gazur, która na co dzień pielęgnuje polskie rzemiosło i tradycję w Bolesławcu. Magda przeniosła swoje doświadczenia z ceramiką na nowy materiał – szkło kryształowe. Kolekcja HopOnTop balansuje gdzieś pomiędzy sztuką szklarstwa i ceramiki, zapraszając tym samym do swobodnej zabawy na stole i wokół niego. To projekt, łamiący dotychczasowy, klasyczny obraz kryształu. Zachęca do używania i poszukiwania zastosowań wszelkich i wszelakich. Nalej, nasyp, nałóż, przechowaj… Rób to, co podpowiada Ci wyobraźnia!

 

kolekcja hopontop

 

HopOnTop: celebracja posiłków i dobra zabawa

Stół to serce domu. To tutaj tętni życie, a kolory, struktury i zapachy łączą się w apetyczną jedność. Stół to miejsce zjednoczenia, jest celebracją przyjaźni, bliskości i miłości. Silna potrzeba budowania więzi i spędzania czasu w otoczeniu innych ludzi była iskrą zapalną do stworzenia tego projektu, który zachęca do dobrej zabawy w doborowym towarzystwie. Atmosfera przy stole powinna być sympatyczna i pozytywna, a kolekcja HopOnTop ma za zadanie stworzyć cudowny, przyjazny klimat. 

kolekcja hopontop

HopOnTop zaprasza do dobrej zabawy, ale nie od święta, tylko na co dzień. Kryształowa butla oraz szklanki nie nadają się do zamykania w kredensie i trzymania na specjalne okazje. Ta kolekcja wskakuje na stół i towarzyszy nam każdego dnia – przy śniadaniu, obiedzie i kolacji.

 

hopontop

Niestandardowe formy i delikatny szlif 

W kolekcji HopOnTop znajdują się dwie butle: wąska i podłużna oraz beczułkowata z szerszym dołem. Obie formy mogą pełnić funkcje karafki na wodę, kompot czy wino, ale sprawdzą się równie znakomicie w roli wazonów. Świetnie wyglądają z ciętymi, polnymi kwiatami oraz z kłosami. Projektanci stworzyli także szklanki w dwóch rozmiarach – mniejszym i większym.  

huta julia

 

kolekcja hopontop huta julia

 

Żeby zabawa mogła trwać w najlepsze, seria posiada również talerzyk oraz miseczkę. Wszystkie naczynia zachęcają do dobrej zabawy i przełamywania kryształowych stereotypów. HopOnTop nie ogranicza nikogo, zachęca do uruchomienia wyobraźni i korzystania z naczyń w dowolny sposób, o dowolnej porze i w dowolnym otoczeniu. 

kolekcja hopontop

Kolekcję HopOnTop wyróżnia subtelny, regularnie rozmieszczony szlif, przypominający swoim kształtem łezki, liście, pestki. Podłużne, regularne kształty tworzą harmonijny wzór na naczyniach. Swoim wyglądem szlif wpasowuje się zarówno do tradycji szklarstwa, jak i do współczesnej estetyki. 

kolekcja hopontop

HopOnTop nawołuje: uwolnijcie kryształy z kredensów!

Era chowania kryształowych naczyń do kredensów już dawno minęła. Huta Julia we wszystkich swoich projektach pokazuje, że szkło kryształowe to materiał zasługujący na codzienne użytkowanie, a kolekcja HopOnTop jest tego najlepszym przykładem. Stawiamy na funkcjonalność i wielozadaniowość. Kryształ dodaje blasku naszej codzienności, więc apelujemy: dajcie się ponieść tej zabawie i zaproście kryształowe naczynia do swoich domów i mieszkań! Łączmy kolekcje, wzory, kolory i materiały. Motto kolekcji mówi: nalej, nasyp, nałóż, przechowaj i dobrze się przy tym baw! 

 

Kolekcja dostępna online tu [klik].

hopontop huta julia