Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

18 Czerwiec, 2018

Kieliszki MARK – nowa kolekcja Julii

Kolekcje

Nasi projektanci przez cały rok pracują nad projektami nowych kolekcji, starając się by regularnie prezentować naszym klientom i partnerom handlowym nowości. Przyszła zatem pora na zaprezentowanie Państwu najświeższego projektu – kolekcji MARK.

Kolekcja kieliszków MARK to projekt autorski Sebastiana Pietkiewicza. To kieliszki o klasycznej, dostojnej, reprezentacyjnej formie, przeznaczone do podawania różnych gatunków win, w tym również musujących. Rozszerzająca się na zewnątrz czarka osadzona została na długiej, profilowanej nóżce.

Nazwa kolekcji MARK (z ang. znak, ślad) wskazuje na rozstawione w różnych odległościach proste, pionowe szlify, przywodzące na myśl niedokończony ślad po narzędziu, którym posługuje się zdobnik. Z technologicznego punktu widzenia, takie nieregularne zdobienie to także możliwość pozbycia się drobnych wad, które zdarzają się w szkle kryształowym. Zamysł zdobienia jest zatem bliski dekoracji kolekcji ŁATKI.

Premiera nowych kieliszków z kolekcji MARK nastąpi podczas wystawy Marki Dolnośląskie, odbywającej się w ramach 10 NOCY Z DESIGNEM, na którą serdecznie zapraszamy już 22 czerwca do Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu.

Kolekcja MARK nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży.


To też cię zainteresuje