Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

29 stycznia, 2020

Kryształ na imprezie. Czyli jak korzystać z niego w życiu codziennym

Ciekawe projekty Kolekcje Porady Zestawienia

 

W dawnych latach kryształ był symbolem luksusu, dlatego posiadali go nieliczni. Dziś jest doceniany przez znacznie szersze grono. Szkło kryształowe pokochały różne pokolenia i różne kultury na tyle mocno, że gości w wielu domach. Niegdyś kryształ zdobił szafki i komody, wyciągany był jedynie na specjalne okazje. Aktualnie używamy go codziennie, ponieważ jest to materiał, w którym ciężko się nie zakochać. Korzystamy z naczyń kryształowych podczas śniadań, obiadów, kolacji oraz na spotkaniach ze znajomymi.

kryształowa karafka

 

Goście w domu – kryształ na stole

 

Każdy lubi, kiedy odwiedzają go goście. Mieszkanie wypełnia się wówczas przyjazną atmosferą i uśmiechem. Istnieje niepisana zasada, która jest respektowana szczególnie w Polsce – kiedy znajomi przychodzą z wizytą, wypada ich należycie ugościć, a wszelkiego rodzaju przekąski są zawsze mile widziane, zarówno te przygotowane samodzielnie, jak i gotowe w postaci wszelkich, chrupiących snacków, a także warzyw i owoców. 

 

Najczęściej w takich przypadkach myślimy o metalowych lub plastikowych misach, które nie należą do najbardziej estetycznych, a o aspekcie ekologicznym nie wspominając. My wychodzimy krok do przodu i na stole stawiamy kryształ! Na przekąski świetnie sprawdzą się kolorowe miseczki z serii Linea, wyróżniającą się falującymi, głębokimi cięciami. Miseczki dostępne są w trzech kolorach: głębokiej zieleni, czerwieni i granatu. Zobaczcie, jak uroczo prezentują się w imprezowej odsłonie.

miseczki Lineakolekcja Linea HUTA JULIA

kryształowe miseczki

Do wyłożenia warzyw, owoców i dipów genialnie sprawdzi się piękna misa Aeris ze zjawiskowym szlifem, imitującym bąbelki powietrza. Smukłe formy tej kolekcji nadają produktom lekkości, co idealnie wpasowuje się w imprezowy klimat. 

kryształowa misa AERIS

miska z kryształu AERIS huta julia

kryształ

 

– Napijesz się czegoś?

– Chętnie, ale tylko w krysztale

Domowej roboty nektary, świeżo wyciskane soki, lemoniady, woda cytrynowo-miętowa czy nawet gotowe napoje znacznie ciekawiej wyglądają, i nie boimy się powiedzieć, że nawet lepiej smakują, kiedy są podane w kryształowych naczyniach. Wszelkiego rodzaju dzbanki, karafki, szklanki, kieliszki wykonane ze szkła kryształowego są nie tylko ozdobą stołu, ale także sprawiają radość gościom. Przyjemnie ciężkie i dobrze leżące w dłoni kielichy budują niesamowity nastrój, szczególnie w zestawie ze zjawiskowymi karafkami o głębokich szlifach. Naszą propozycją na zimowe spotkania jest między innymi seria Vertigo z geometrycznymi, strzelistymi szlifami. Prostota tej kolekcji sprawia, że wspaniale komponuje się z innymi cięciami, zarówno tymi minimalistycznymi, jak i tymi mocno zdobniczymi.  

kieliszek kryształowy

karafka kryształowa karafka z kryształu

kolekcja symetric fioletowy kryształ

 

Inną kolekcją, zasługującą na szczególną uwagę podczas wieczoru towarzyskiego, jest ta, która przenosi nas do przeszłości. Seria Kultowe Formy tworzy most między tym, co było a tym, co jest dzisiaj. To kształty, które są nam dobrze znane, ale powróciły w odświeżonej postaci. Zobaczcie, jak kultowe kształty prezentują się na imprezie w 2020 roku.

kultowe formy huta julia

karafka kultowe formy

A na deser – kryształ!

Ciasta, ciastka, ciasteczka… Torty, tarty, tartaletki… Wszelkiego rodzaju desery warto dodatkowo osłodzić kryształową oprawą w postaci pucharów, mis czy kieliszków deserowych na długich nóżkach. Z deserami znakomicie komponują się minimalistyczne kolekcje, takie jak Aeirs, Linea czy Symetric. Są idealne do serwowania słodyczy na bazie kremów, a także lodów.

puchar kryształowymiseczka z kryształy

deser w krysztale jak podać deser

 

Natomiast nasze patery czekają na większe wypieki: torty, pierniki, ciasta przekładane masą… Wszystkie te przyjemności można wyłożyć na kryształowe tace i talerze.

patera kryształowa

 

kryształowa patera

 

Kryształ i alkohol, czyli wszystko to, co sprawia, że impreza staje się ciekawsza

 

Piątkowy wieczór przy winie i pogaduchach, męskie spotkanie z whisky czy może po prostu piwo? Nie ma znaczenia! Kryształ sprawdzi się z każdym rodzajem alkoholu. Polecamy go również do likierów, nalewek, a także soczystych, kolorowych drinków (nie tylko alkoholowych). Do wyboru są dwa rodzaje szkła: bezbarwne i kolorowe. To, jakie wybierzemy dla siebie i swoich gości zależy tylko od nas i naszej wyobraźni! A my szczególnie zachęcamy wszystkich do puszczenia wodzy fantazji i zabawy z kryształem. 

 

pokal na piwo

pokal na piwo z kryształu

kryształowy kieliszek

kieliszek z kryształu

 

 

Nie bójmy się łączyć różnych kolekcji na jednym stole!

 

Każda z naszych kolekcji jest wyjątkowa – za każdą stoi jakaś idea i historia. W naszej hucie możecie znaleźć przeróżne szlify; proste, minimalistyczne, regularne, a także te bardziej fantazyjne o drobnych, często powtarzających się wzorach. Wszystkie serie łączy jeden, wspólny mianownik, jakim jest szkło kryształowe, które po prostu wygląda dobrze w każdym połączeniu. Co więcej, kryształ znakomicie czuje się również w towarzystwie innych materiałów, np. ceramiki, drewna czy metalu. Niech nasze stoły, tak jak mieszkania, będą różnorodne, bogate w liczne szlify, wzory, kolory.

dekoracja stołu

 

dekoracja kryształowa

  • świetnie produkty. Eleganckie doskonała jakoś i wielka różnica w trzymaniu masywnych szklanek kryształowych w porównaniu ze zwykłym szkłem. To robi robotę