Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

31 Lipiec, 2017

Młynek – nieśmiertelna klasyka

Ciekawostki Kolekcje

Charakterystyczne, misterne zdobienie w formie gwiazdy, obecne na szkle kryształowym to doskonale wszystkim znany MŁYNEK. Jeden z najbardziej klasycznych i rozpoznawalnych dla szkła ołowiowego szlifów, powstały około 1850 roku w regionie śląska, jest obecnie jednym z najchętniej kupowanych.

Przez wielu uznawany za starodawny, niemodny już wzór, obecny jedynie na kryształach na meblościance u babci czy cioci. Nic bardziej mylnego! Młynek, zwany przez niektórych rozetą, na dobre powrócił do łask, a wyroby ozdobione tym właśnie szlifem są jednymi z najchętniej wybieranych przez krajowych klientów Julii.

W zestawieniach sprzedaży najpopularniejszych asortymentów marki Julia w Polsce, czyli kieliszków, szklanek, karafek, na pierwszym miejscu plasuje się właśnie wzór młynka. Oznacza to, że nasi klienci coraz chętniej wracają do tradycji. Tak bogato zdobione kryształy przestały kojarzyć się źle, niemodnie. W oczach Polaków stały się wreszcie szkłem użytkowym, lecz o wysokiej jakości, w dodatku wyprodukowanym ręcznie, zgodnie z tradycyjną sztuką szklarską, przez polskiego producenta.

A jak na co dzień korzystać ze szkła ozdobionego w tak charakterystyczny sposób? Przy odpowiedniej pielęgnacji, z powodzeniem służyć może ono przez długie lata. Kieliszki do wina, szampana, szklanki do whisky, soku, karafki, owocarki, patery – przekrój asortymentowy w szlifie młynka jest naprawdę szeroki, dzięki czemu skompletować można swobodnie pełną zastawę stołową.

Takie wyroby ze szkła kryształowego perfekcyjnie wpisują się na przykład w letni klimat. Doskonale sprawdzić się mogą podczas wakacyjnego przyjęcia w ogrodzie czy na tarasie. Fantastycznie posłużą również podczas wyjątkowych, rodzinnych uroczystości, jak urodziny czy rocznice. Sezon ślubny w pełni, kryształy ozdobione szlifem młynka doskonale pasować będą zarówno do przyjęcia weselnego w sielskim, rustykalnym stylu, jak i w nieco bardziej eleganckim charakterze.

Na potwierdzenie naszych słów – kilka kadrów z niezwykle klimatycznej, wręcz magicznej sesji zdjęciowej, zrealizowanej przy letnim zachodzie słońca, w której rolę główną zagrał oczywiście nasz “stary”, poczciwy młynek…

Wyroby ozdobione szlifem MŁYNKA, kupić Państwo mogą w naszym sklepie online: – Linia Laura, Linia Monika – oraz w naszych sklepach firmowych w Piechowicach.