Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

5 maja, 2020

Must Have 2020: pojemnik z deklem

Ciekawe projekty Ciekawostki Kolekcje

Kto z nas nie lubi porządku w kuchni, sypialni czy w łazience? Chyba każdy ma jakąś małą obsesję na punkcie porządku. I właśnie taka idea przyświecała projektowi kryształowych pojemników z drewnianym deklem. Projekt ten otrzymał prestiżową nagrodę Must Have 2020.

pojemnik kryształowy

Kryształ i drewno – czyli pojemnik na miarę dzisiejszych przestrzeni

Kochamy szkło kryształowe, sami z resztą dobrze o tym wiecie. Lubimy rozpieszczać nasze produkty, łącząc je z różnymi materiałami. Kryształ świetnie czuje się w towarzystwie ceramiki, porcelany, kamienia i oczywiście drewna. Elżbieta Pietkiewicz-Trzewiczek połączyła chłodny kryształ z ciepłym drewnem bukowym – oba materiały zamknęła w pięknych, foremnych pojemnikach, które tylko czekają, aż ktoś je zapełni. 

Buk, jako materiał, został wybrany nieprzypadkowo.  Formy do produkcji szkła są wykonane z drewna… bukowego oczywiście! Duet kryształ-buk jest niemal nieodłączny! Zarówno część szklana, jak i drewniana zostały wykonane od początku do końca ręcznie. 

pojemnik z drewnianym deklem

Trzy szlify, dziesiątki możliwości

Pojemnik kryształowy występuje w trzech wzorach. Każdy szlif opowiada inną historię, a równocześnie wszystkie wzory zachęcają do zajrzenia do środka pojemnika. W naszej ofercie możecie wybrać dowolną liczbę pojemników – każdy wzór można kupić oddzielnie. To, czy chcecie łączyć wzory czy zaprosić do swojego domu tylko jeden, zależy całkowicie od Was. 

Pierwszy wzór to minimalistyczna, szeroka krata, którą tworzą otwarte trójkąty. Szlif ten jest prosty, geometryczny, klasyczny. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

pojemnik huta julia

Druga propozycja jest już bardziej bogata. Zdobienia tworzą mniejsze i większe trójkąty, które układają się w gęstą siatkę. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

huta julia kryształowy pojemnik z drewnianym deklem

Trzeci szlif powstał z myślą o amatorach symetrii i harmonii – wzór ten tworzą regularnie rozłożone kwadraty. Pojemnik z tym wzorem można kupić tu [klick].

nagroda must have

Pojemnik na domowe skarby, czyli jak go używać? 

Pojemniki mogą być wykorzystywane na różne sposoby. I niech tutaj Wasza wyobraźnia Was nie ogranicza! Pojemnik świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, przechowując zioła, jak i w łazience. Jest też świetnym sposobem na organizację biżuterii. My przechowujemy w tych pojemnikach aromatyczne herbaty sypane oraz zioła i przyprawy. Tutaj szczególnie polecamy zioła z Doliny Bobru, rosnące w otulinie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Dzięki silikonowej uszczelce od wewnętrznej strony dekla, nasze sypkie produkty nie tracą świeżości. 

nagroda must have

nagroda must have 2020

Nagroda Must Have 2020

 

Kryształowe pojemniki z bukową pokrywą otrzymały w tym roku prestiżową nagrodę Must Have, przyznawaną przez Łódź Design Festival. Ręcznie tworzone mini dzieła sztuki użytkowej zostały docenione przez postacie ze świata designu.