Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

O nas

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach jest producentem wyrobów ze szkła kryształowego. Do dziś kontynuuje się tu tradycje szklarskie, z których od wieków znany jest region Karkonoszy. Produkcja odbywa się przede wszystkim ręcznie, przy wykorzystaniu prostych maszyn i urządzeń oraz talentu i doświadczenia pracowników.

Ręcznie formowane i szlifowane produkty, zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej odsłonie, dystrybuujemy na rynek polski i rynki zagraniczne. Prowadzimy sprzedaż hurtową, detaliczną i sprzedaż internetową. Przy naszej siedzibie w Piechowicach możemy pochwalić się dwoma sklepami firmowymi. Nasze produkty wystawiamy na targach krajowych (Amberiff, Vitrel, Ooh Festiwal Marketingu, Sakralna, Sacroexpo, Łódź Design Festival) i zagranicznych (Ambiente Frankfurt).

Nasza zabytkowa fabryka mieści się w samym sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach szklarskich, gdzie poznają tajniki sztuki wytwarzania kryształu. Więcej informacji na stronie: www.hutajulia.com