Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

18 grudnia, 2021

Stół świąteczny i jego aranżacja. Trendy 2021

Ciekawe projekty Porady

Stół to miejsce, które łączy ludzi, w dosłowny i przenośmy sposób. To prosta konstrukcja sprawiająca, że czujemy się bliżej siebie. Przy stole, szczególnie świątecznym, tworzą się historie i sentymenty, budujemy więzi, pielęgnujemy relacje i oczywiście świętujemy. To, co jest najważniejsze przy stole, to atmosfera, a na nią wpływają nie tylko starannie przygotowane dania, ale również cały anturaż. Dzisiaj podpowiemy, jak zaaranżować stół świąteczny.

stół świąteczny

 

Stół świąteczny to szaleństwo różnorodności: łączmy szlify!

Stół świąteczny, tak jak zasiadający wokół niego goście, powinien być różnorodny. Bogaty we wzory, kształty, kolory, dlatego zachęcamy, aby nie bać się łączyć ze sobą szlifów. Łączmy tradycyjne, wiekowe już szlify (takie jak Ananas czy Młynek) z tymi współczesnymi (tutaj znakomicie sprawdzą się takie wzory jak Linea, Aeris czy też Łatki). Nie bójmy się też łączyć ozdobnych, starannie wykonywanych szlifów ze sobą – one również znakomicie się uzupełniają!

ananas huta julia

Dodaj trochę koloru na stół świąteczny

Szkło kryształowe najczęściej występuje w bezbarwnej postaci, jednak znakomicie sprawdzi się również w kolorze. Oferta różnorodnych odcieni jest u nas bardzo bogata – wachlarz możliwości, pozwoli ożywić stół świąteczny. W asortymencie Julii znajdziecie zarówno pastelowe kolory – jak np. inspirowana letnimi posiłkami w ogrodzie Veranda, czy też bardziej odważne, głębokie kolory, które nanieliśmy na miseczki Linea.

stół świąteczny huta julia

aranżacja stołu

 

 

huta julia stół

Szkło lubi towarzystwo innych materiałów

Stół świąteczny jest bogaty w tradycyjne i nowoczesne potrawy, które muszą być na czymś serwowane. Szkło kryształowe uwielbia towarzystwo ceramiki i porcelany, jeśli chodzi o zastawę. Natomiast w szerszym kontekście, kryształ znakomicie odnajduje się we wnętrzach tradycyjnych, w których króluje drewno i ciepłe kolory, a także w tych bardziej współczesnych, surowych, minimalistycznych, gdzie znajdziemy beton, metal i przygaszone kolory.

huta julia

huta julia

stół świąteczny
stół świąteczny

Dodaj trochę blasku: połóż świece na stół świąteczny

Świece zapachowe potrafią stworzyć niesamowity klimat. Dają ciepło i światło, a ponadto roznoszą w pomieszczeniu subtelne wonie. Świece zapachowe Julii, posiadające 100% naturalny, wosk sojowy, inspirowane były różnymi zakątkami świata. Zarówno kompozycje zapachowe, jak i samo szkło, odwzorowują głośne uliczki Nowego Jorku czy też szum wiatru norweskich fiordów.

stół świąteczny

stół świąteczny

świece zapachowe

świece julii

Dekoracje na stół świąteczny obowiązkowe!

Rośliny, kwiaty, wiązanki, stroiki, bombki, suszone kwiaty, świeczniki – wszystko mile widziane na świątecznym stole! Estetyczne serwetki oraz obrus to również punkt obowiązkowy. W Święta Bożego Narodzenia znakomicie sprawdzają się dodatki oraz kompozycje kwiatowe w odcieniach głębokiej zieleni, czerwieni czy też żółci. Nie zaszkodzi też dodać trochę blasku, układając na stole srebrne lub złote elementy.

 

stół świątecznystół świąteczny