Zapisz się do newslettera

Oficjalny blog Huty Julia

30 czerwca, 2019

WIELKIE PIĘKNO MAŁYCH RZECZY na 11.Nocy z Design_em

Ciekawe projekty Ciekawostki Uncategorized

13 czerwca odbyła się we Wrocławiu kolejna 11 edycja Nocy z Design_em, wyjątkowego wydarzenia poświęconego współczesnemu wzornictwu. Tym razem przyglądaliśmy się, jak wzornictwo wpływa na życie codzienne człowieka, jak dobry design nie tylko ułatwia, ale i uprzyjemnia życie.

Motywem tegorocznej edycji NZD był PROJEKT: CZŁOWIEK, czyli pochylenie się projektanta nad każdym aspektem ludzkiej codzienności, zarówno w odniesieniu do jego aktywności zawodowej, jak i kondycji fizycznej oraz psychicznej.  Takie holistyczne podejście do człowieka, zrozumienie nie tylko jego potrzeb funkcjonalnych, ale też emocji, marzeń, wagi etapów życiowych, stawia wzornictwo przed ogromnym wyzwaniem. Odpowiednio zaprojektowane przedmioty codziennego użytku powinny zauważalnie wpływać na komfort oraz jakość życia.

Podczas  11. Nocy z Design_em można było zobaczyć czołówkę polskiego wzornictwa reprezentowanego przez kolekcje zaprojektowane przez Jadwigę Husarską, Tomasza Augustyniaka ,  Tomka Rygalika (TRE) , Oskara Ziętę, Bartka Mejora, Bogdana Kosaka, Pawlaka  i Stawarskiego (FAMEG) czy Agnieszkę Bar. Ale to nie wszystko, nie zabrakło wystawy Marek Dolnośląskich czyli prezentacji prac projektantów i firm z Dolnego Śląska. Swoje najnowsze prace zaprezentowały również uczelnie artystyczne z całej Polski.

Kryształ z Julii po raz kolejny gościł na Nocy z Design_em. Tym razem w ramach wystawy WIELKIE PIĘKNO MAŁYCH RZECZY  w nowej odsłonie użytkowej prezentowaliśmy nie tylko formy już znane wrocławianom z poprzednich edycji, jak słoiki i pojemniki na mleko zaprojektowane przez Sebastiana Pietkiewicza, ale formy z minionego stulecia zaprojektowanych przez Reginę Włodarczyk-Puchałę oraz Aleksandra Puchałę

Kryształ na 11 Nocy z design_em

W ramach wystawy WIELKIE PIĘKNO MAŁYCH RZECZY chcieliśmy pokazać, że wdzięk i styl mają immunitet pozwalający funkcjonować im poza i ponad czasem. A kryształ, dzięki tradycji i uniwersalnej elegancji, daje tak potrzebne współczesnemu człowiekowi poczucie stałości i niezmienności. Od zawsze projektowany tak, by przemawiać do użytkowników w sposób zarazem uwodzicielski i zrozumiały, wraca na stół łącząc tradycyjne, ręczne szlify z nowoczesną funkcją i formą.

Wystawę można oglądać do połowy sierpnia. Zapraszamy.